Start Aktualności Walentynkowy Pan Kukurydza

Walentynkowy Pan Kukurydza

przez Nysa Hot

Maskotka firmowa Bioagry przypomina o zbliżającym się święcie zakochanych. Walentynki, przypadające każdego roku na 14 lutego, są jednym z najbardziej optymistycznych dni w roku.

Walentynkowa iluminacja świetlna

Według Wikipedii Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Na Północy i Wschodzie kontynentu zwyczaj upowszechnił się znacznie później. W Polsce obchody walentynkowe zyskały popularność dopiero w latach 90. XX wieku. Walentynkowa iluminacja i Pan Kukurydza zachęcają do spojrzenia na świat w jaśniejszych barwach. Pomimo trwającej pandemii warto, a nawet trzeba, szukać w życiu pozytywnych stron.

Osoby, które mają pozytywne nastawienie do życia dwa razy częściej mają zdrowsze serce niż ich rówieśnicy, którzy są pesymistami. Mają lepsze wyniki poziomu cukru i cholesterolu. Większą wagę przywiązują do aktywności fizycznej i szybciej wracają do zdrowia po chorobie. Amerykański psycholog Martin Seligman, twórca psychologii pozytywnej, twierdzi, że zdrowy optymizm to szukanie rozwiązań, zalet oraz możliwości w każdej sytuacji życiowej. Wymaga to pewnego wysiłku i treningu, ale oznacza, że można nauczyć się jak bycia optymistą.

fot. Bioagra SA

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź