Start Aktualności 8 marca to Dzień DLA Kobiet

8 marca to Dzień DLA Kobiet

Dołącz do ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy Polskiego Czerwonego Krzyża

przez Nysa Hot

Z okazji Dnia Kobiet na terenie całego kraju wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbierać będą pieniądze do puszek. Zbiórka, realizowana pod hasłem „Dzień DLA Kobiet”, ma na celu zapewnienie długofalowej pomocy kobietom i dzieciom Ukrainy. Uzyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na te działania.

Od ponad tygodnia z napięciem obserwujemy sytuację, jaka rozgrywa się na Ukrainie. Od tego czasu polsko-ukraińską granicę przekroczyło ponad milion osób. Każda z nich uciekła stamtąd przed piekłem wojny i ciągłym strachem, ale pomimo tego, że w nieznane, z nadzieją, że gdzieś indziej znajdzie dla siebie bezpieczne schronienie. Polski Czerwony Krzyż pomaga uchodźcom z Ukrainy od samego początku. W ciągu ostatnich dni pod opiekę ratowników i wolontariuszy PCK trafiło już prawie 3 000 osób. Głównie kobiet i dzieci, które szukają w Polsce drugiego domu. I chociaż uzyskane na granicy wsparcie, a także zapewnienie tymczasowego schronienia było dla nich niezwykle ważne i wspierające, już teraz musimy myśleć o ich przyszłości w naszym kraju.

8 marca wolontariusze z ponad 200 oddziałów Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce wyjdą na ulicę, aby zbierać do puszek pieniądze. Znakami rozpoznawczymi wolontariuszy PCK będzie czerwona puszka ze znakiem czerwonego krzyża oraz identyfikatory. Zachęcamy do finansowego wsparcia akcji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź