Start Aktualności 88-latek odpowie za znęcanie się nad bliskimi

88-latek odpowie za znęcanie się nad bliskimi

przez Nysa Hot

Policjanci zatrzymali 88-letniego mieszkańca gminy Niemodlin, który wszczął kolejną domową awanturę. Dodatkowo mundurowali znaleźli w mieszkaniu pokaźny arsenał broni.

– W sobotę, 3 lutego policjanci z Niemodlina otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie gminy może dochodzić do przemocy. Na miejscu okazało się, że sytuacja jest bardzo poważna. Ustalenia policjantów pokazały, że 88-letni mieszkaniec gminy miał już od 2019 roku dopuszczać się przemocy wobec żony i dorosłego pasierba. Mężczyzna miał wszczynać awantury, w trakcie których w wulgarny sposób odnosił się do pokrzywdzonej. Agresor miał również posunąć się do przemocy fizycznej. Natomiast wobec przybranego syna kierował groźby karalne, w których przy użyciu broni palnej groził mu pozbawieniem życia. Jak się okazało to nie jedyne przewiny 88-latka – informuje Policja.

– W toku dalszych czynności na miejscu interwencji policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk broni palnej i amunicji. Co do części z zabezpieczonych rzeczy mamy podstawy by twierdzić, że były w posiadaniu mężczyzny nielegalnie, to między innymi dwa pistolety oraz kilka sztuk amunicji. Co do pozostałych zabezpieczonych sztuk broni musi wypowiedzieć się biegły z zakresu broni palnej.

88-latek usłyszał 3 zarzuty – znęcania się, gróźb karalnych oraz posiadania broni palnej bez zezwolenia.

Mężczyzna dostał też nakaz wyprowadzki z mieszkania. Nie może również zbliżać się do żony i pasierba. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź