Start Aktualności Świetny występ lekkoatletów z nyskiej „10”!

Świetny występ lekkoatletów z nyskiej „10”!

przez Nysa Hot

We wtorek 15 października na stadionie w Opolu odbyły się wojewódzkie zawody lekkoatletyczne w biegach sztafetowych. Znakomicie spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Nysie.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafecie Olimpijskiej (bieg łączony na 100m/ 200m/ 400m/ 800m) nasze dziewczęta zajęły III miejsce. W sztafecie 4x 100m zdobyły również brązowy medal – informuje SP 10 w Nysie.

Medalistki to Oliwia Fitas, Alicja Kaszuba, Zuzanna Bogdanowska, Martyna Droździk, Isabell Kasica, Zofia Zelent i Emilia Szulc.

W tych samych sztafetach Nasi Panowie zajęli V miejsce. Wojciech Brylak, Hubert Winiarski, Wojciech Spyrka, Adam Serba, Wiktor Sapierowski, Gianmaria Pantaloni i Konrad Adamów. Najmłodsze zawodniczki (Igrzyska Dzieci) w Sztafecie Szwedzkiej (100/200/300/400m) zajęły X miejsce: Wiktoria Wojtowicz, Lena Szpitalna, Zofia Celary, Aleksandra Ślusarz i Wiktoria Kowalczyk. Należy nadmienić, że w każdym biegu startowało ok 24 drużyn więc start naszej licznej reprezentacji – 19 zawodników – jest Ogromnym Sukcesem – informuje SP 10 w Nysie.

Trenerami młodych sportowców są Tomasz Kołodziej i Beata Ciastoń.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.