Start Lifestyle A jednak. W Nysie podział!

A jednak. W Nysie podział!

przez Nysa Hot

V edycja Budżetu Obywatelskiego w naszej gminie przyniesie spore zmiany. Najważniejsza dotyczy podziału na zadania realizowane w Nysie i w sołectwach. Nie zmieni się za to kwota zapisana na sfinansowanie pomysłów mieszkańców.

Kwota 600 tysięcy zostanie wydatkowana na zadania realizowane w obszarach miejskim i wiejskim, przy czym – w mieście zostaną zrealizowane max. 3 projekty, a w sołectwach max. 2 Zgodnie z regulaminem zadania będą musiały spełniać kryterium ogólnodostępności dla mieszkańców naszej gminy. Inicjatywy obywatelskie mogą dotyczyć w szczególności budowy, rozbudowy, przebudowy, modernizacji lub remontu elementów infrastruktury gminnej oraz organizacji wydarzeń o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym, turystycznym lub ekologicznym.

Regulamin BO od początku przechodzi konieczne zmiany, aby zgłaszane pomysły mogły być realizowane. Część radnych i mieszkańców zgłaszała również propozycje zmiany w regulaminie, dotyczące wykluczenia zadań związanych z edukacją. Szkoły mogą bowiem korzystać z subwencji i innych form wsparcia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź