Start Aktualności Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu

przez Nysa Hot

Podczas III sesji, Zarząd Powiatu w Nysie bezwzględną większością głosów uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu powiatu nyskiego za 2023 rok.

– Radni w trakcie sesji debatowali m.in. nad sprawozdaniem z działalności PKS w Nysie, z działalności Muzeum Powiatowego w Nysie za 2023 r. oraz nad sprawozdaniem z realizacji „Programu współpracy Powiatu Nyskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego”.  Radni przyjęli informację na temat gospodarowania mieniem Powiatu za 2023 r. Radni podczas III sesji rady Powiatu w Nysie podjęli również uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach za rok obrotowy 2023 oraz w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie za rok obrotowy 2023 – informuje Starostwo Powiatowe  Nysie.

W czasie sesji Zarząd Powiatu w Nysie przedstawił rekomendacje dla ZOZ w Głuchołazach w celu poprawy sytuacji finansowej szpitala oraz rekomendacje dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie w celu poprawienia sytuacji finansowej szpitala, zwiększenia jakości świadczonych usług oraz wzmocnienia placówki (więcej w osobnym artykule).

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź