Start Aktualności Agencja Rozwoju Nysy posadziła 34 drzewa przy kąpielisku

Agencja Rozwoju Nysy posadziła 34 drzewa przy kąpielisku

przez Nysa Hot

Na kolejny sezon na miejskim kąpielisku trochę jeszcze poczekamy, ale już dzisiaj wiemy, że teren wokół Frajdy będzie jeszcze mocniej cieszył oko. Wszystko dzięki nowym drzewom. Na Saperskiej zazieleni się za sprawą 34 posadzonych niedawno okazów. Gdy budowano obiekt, niezbędne były cięcia drzewostanu. Już wtedy Agencja Rozwoju Nysy zadeklarowała, że posadzi nowe drzewa.

-Posadziliśmy 34 drzewa wzdłuż nowego parkingu. Są to klon polny, klon pospolity i lipa drobnolistna – mówi Piotr Łuka, menadżer miejskiego kąpieliska. – Drzewa są już dosyć duże, zostały też odpowiednio zabezpieczone. Myślimy, że przyjmą się wszystkie i będzie ładny szpaler przy parkingu. – dodaje Łuka.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie kąpielisko odwiedziło ponad 50 tysięcy osób. Wynik byłby pewnie znacznie okazalszy, gdyby nie sytuacja związana z pandemią. Agencja Rozwoju Nysy już zapowiedziała dużo atrakcji i niespodzianek na Frajdzie w przyszłym sezonie. Na szczegóły musimy jednak trochę poczekać.

Foto: ARN

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź