Start Aktualności Agencja Rozwoju Nysy wybuduje mieszkania na Wałowej

Agencja Rozwoju Nysy wybuduje mieszkania na Wałowej

przez Nysa Hot

Ostatnio pisaliśmy o inwestycjach mieszkaniowych na Franciszkańskiej. Przypomnijmy, że trzy nowe bloki postawiła tam Agencja Rozwoju Nysy, a kolejne trzy wybudują prywatni deweloperzy. Miejska spółka ma już w planach kolejne inwestycje mieszkaniowe. Obok Nyskiego Domu Kultury powstaną mieszkania, a także Dom Pobytu dla seniorów. 

 Staramy się o finansowanie tej inwestycji w ramach TBS-u. Polegać będzie na budowie Dziennego Domu Pobytu i 24 mieszkań. Lokale na parterze zostaną przystosowane dla osób starszych. To dobre rozwiązanie dla seniorów, którzy będą mogli zamieszkać praktycznie przy samym DDP. To da im poczucie bezpieczeństwa, będą też mieć bardzo blisko do swoich znajomych – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. – Koncepcja jest taka, że to OPS będzie obsługiwał Dzienny Dom Pobytu, zaś my będziemy administrowali mieszkaniami. Będą to mieszkania na wynajem. To inwestycja oczekiwana w Nysie od wielu lat. – dodaje Wyczałkowski.

Oprócz inwestycji na ul. Wałowej Agencja Rozwoju Nysy planuje budowę kolejnych mieszkań m.in. na ul. Kramarskiej i Kraszewskiego. Także prywatni deweloperzy mają bogate plany w tym zakresie. W kolejnych latach bloki wielorodzinne powstaną m.in. na terenie byłego Transbudu i na ul. Zwycięstwa.

Foto ilustracyjne: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź