Start Hot Akcja ratunkowa na Jeziorze Nyskim. Przewróciła się m.in. żaglówka

Akcja ratunkowa na Jeziorze Nyskim. Przewróciła się m.in. żaglówka

przez Nysa Hot

Sprawna akcja nyskich ratowników i policjantów na jeziorze. Nagła burza około godz. 16.00 zaskoczyła na wodzie kilkanaście osób pływających na sprzęcie wodnym.

– Natychmiast z bazy WOPR wypływa zespół dyżurny i załoga łodzi policyjnej. Podczas wichury szybko ściągamy z rowerków wodnych 6 przerażonych osób, w tym dzieci. Nasz kolega ratownik Paweł wspomaga nas i zdejmuje z ostatniego rowerka wodnego 5 osób, a w czasie powrotu wyławia mężczyznę, który nie miał sił wrócić do brzegu – relacjonuje akcję Jarosław Białochławek, dowódca nyskiego WOPR.

Załoga policyjna szukała też dwóch kajaków. Na szczęście pasażerowie uciekli na brzeg.

– W międzyczasie sprawnie pomagają postawić wywróconą żaglówkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało, były to stare wygi żeglarskie. Dziekuję wszystkim ratownikom za sprawną akcję. Prosze pamiętać, jeśli są ostrzeżenia o burzach to obserwujmy pogodę i w razie czego wracajmy do brzegu – mówi Białochławek.

Pamiętajmy także o numerach alarmowych – 112 i 601 100 100.

Foto: Policja Nysa 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź