Start Inwestycje AKWA bierze NOR

AKWA bierze NOR

przez Nysa Hot

To już przesądzone. Tereny dawnego NOR-u w przyszłym roku przejmie miejska spółka AKWA. Co to oznacza w praktyce? Na pewno nowe inwestycje i zmianę charakteru poszczególnych obszarów. Akt notarialny w tej sprawie został już podpisany.

Ośrodek Rekreacji zarządzany od kilku lat przez Agencję Rozwoju Nysy ma przejść we władanie AKWY. Idą za tym olbrzymie pieniądze na inwestycje, aby teren z niewykorzystanym dotąd potencjałem zaczął wreszcie na siebie zarabiać. Ośrodek zostanie wzbogacony m.in. o nowe domki letniskowe do wynajęcia przez cały rok. Gmina o środki powalczy poprzez projekty unijne. – Plan jest taki, aby skorzystali na tym wszyscy tj. turyści i mieszkańcy Nysy – mówi Burmistrz miasta, Kordian Kolbiarz. – Jest to bardzo ambitny projekt oparty o gospodarkę wodną i tzw. „małą retencję”.

Czy pójdzie za tym podniesienie jakości wody nad Jeziorem Nyskim i tzw. profilu wody, który w tym roku uległ pogorszeniu? Akwa na pewno ma narzędzia aby tak się stało. Co roku część sezonu nad naszym akwenem zakłóca pojawienie się sinic. 

Przypomnijmy, że podczas ostatniej kampanii wyborczej poseł Kamil Bortniczuk w tzw. „4 Bortniczuka” obiecywał pomoc w pozyskaniu środków na ożywienie terenów przy Jeziorze Nyskim. Trzymamy za słowo. Rozliczą wyborcy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź