Start Aktualności AKWA uczy przedszkolaki ekologii

AKWA uczy przedszkolaki ekologii

przez Nysa Hot

Czym skorupka za młodu nasiąknie… Miejskie spółki AKWA i EKOM stawiają na ekologiczną edukację najmłodszych. Odwiedzają szkoły i przedszkola, ucząc dzieciaki dobrych nawyków, które pomagają chronić nasze wspólne dobro – środowisko naturalne.

– Dziś gościliśmy w Przedszkolu nr 6 w Nysie. Podczas zajęć dotyczących oczywiście wody, dzieciaczki dowiedziały się m.in. jak oszczędzać wodę i skąd się bierze śnieg – informuje spółka AKWA.

– Jak się okazuje przedszkolaki bardzo chętnie piją nyską kranówkę. Jak mówią – jest nawet lepsza niż kompot!

Dzieci rozwiązywały rebusy i odpowiadały na pytania. Przedszkole odwiedziła dziś prezes AKWY Edyta Peikert i pracownicy spółki.

– Okazuje się że dzieciaczki naprawdę sporo wiedzą o oszczędzaniu wody. Ba, czasami nawet przypominają o tym rodzicom – mówi Edyta Peikert.

– Na pewno będziemy kontynuować nasze lekcje. Zajęcia z takimi maluchami to czysta przyjemność. W końcu oni w przyszłości będą dbać o nasze środowisko – dodaje prezes AKWY.

Dodajmy, że w Przedszkolu nr 6 już wkrótce staną dystrybutory wody ufundowane przez AKWĘ.

Foto: Spółka AKWA 

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź