Start Aktualności Alkohol i brawura – wysokie mandaty nie odstraszają amatorów jazdy na podwójnym gazie

Alkohol i brawura – wysokie mandaty nie odstraszają amatorów jazdy na podwójnym gazie

przez Nysa Hot

Prudniccy policjanci w ostatnim czasie zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy drogowe.

– W pierwszym przypadku do zatrzymania doszło na terenie gminy Biała. Tam policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi, którego kierujący o 15 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Za kierownicą auta siedział 58-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – informuje prudnicka Policja.

– Do identycznej sytuacji doszło na terenie gminy Głogówek. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 53-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Badanie alkomatem w jego przypadku wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni już stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi im nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

Policjanci zatrzymali także 31-letniego kierowcę citroena. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h.

– Według nowego taryfikatora, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu prudnickiego stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Foto: prudnicka Policja 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź