Start Aktualności Ambulatorium w schronisku gotowe do przyjmowania pacjentów

Ambulatorium w schronisku gotowe do przyjmowania pacjentów

przez Nysa Hot

Podopieczni schroniska w Konradowej nie muszą już być transportowani do zewnętrznych gabinetów weterynaryjnych. Większość niezbędnych zabiegów będzie teraz przeprowadzana w placówce. Wszystko dzięki ambulatorium, które powstało w jednym z pomieszczeń.

Ambulatorium wyposażono w niezbędny sprzęt (m.in. stół chirurgiczny, stół diagnostyczny, lampę zabiegową i autoklaw). Adaptacja pomieszczenia i zakup sprzętu kosztowały 60.000 zł. Kwotę wyłożyły gminy (Nysa, Prudnik, Głuchołazy, Paczków, Otmuchów, Niemodlin, Skoroszyce), z których zwierzęta trafiają do placówki. Dzięki ambulatorium na miejscu przeprowadzane będą m.in. obligatoryjne zabiegi sterylizacji i kastracji, czy niezbędne badania pozwalające ocenić stan zdrowia i kondycję zwierzęcia. Do tej pory psy, wymagające pomocy weterynaryjnej były przewożone do zewnętrznych gabinetów. Dla zwierząt (niektórych po traumatycznych przejściach) wiązało się to ze sporym stresem. Ambulatorium w schronisku pozwoli na większy komfort czworonogów i skróci czas oczekiwania na niezbędne zabiegi.

fot. schronisko Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź