Start Aktualności Apel radnych: zrezygnujmy z fajerwerków

Apel radnych: zrezygnujmy z fajerwerków

przez Nysa Hot

Głuchołascy radni zwrócili się do mieszkańców z prośbą o ograniczenie do minimum, a nawet całkowitą rezygnację z używania środków pirotechnicznych w okresie noworocznym.

-Apel związany jest z negatywnym wpływem petard, fajerwerków i innych materiałów pirotechnicznych. Głośne wystrzały i wybuchy bywają bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Pamiętajmy także, że fajerwerki, to materiały pirotechniczne, które mogą przyczynić się do wzniecenia pożaru. Nieumiejętne obchodzenie się z petardami i fajerwerkami może być także przyczyną wielu wypadków. – informuje Urząd Miejski w Głuchołazach.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi rządowymi obostrzeniami, z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź