Start Aktualności Apel ratowników i lekarzy. #NieKłamMedyka

Apel ratowników i lekarzy. #NieKłamMedyka

przez Nysa Hot

Ratownicy i lekarze apelują do pacjentów, aby dzwoniąc po pomoc i w trakcie badań nie ukrywać faktów o stanie zdrowia i potencjalnym kontakcie z osobą zarażoną koronawirusem.

Doszliśmy do etapu, że służby ratunkowe – policja, straż pożarna i lekarze musiały zainicjować akcję #NieKłamRatownikom Zatajanie pełnych informacji lub wprowadzanie w błąd dyspozytora jest skrajnie nieodpowiedzialne. Przyznajmy się jeśli w ostatnim czasie przebywaliśmy za granicą i mamy dolegliwości wskazujące na potencjalne zarażenie koronawirusem. 

W województwie zachodniopomorskim na przymusową odizolowanie wysłano kilkunastu ratowników. Wszystko własnie przez zachowanie pacjentów i często świadome narażanie innych. Procedury powinny być dla wszystkich jasne. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówmy o tym dyspozytorowi. Taka informacja jest podstawą do zwiększenia środków zapobiegawczych w postaci np. użycia odpowiedniej odzieży ochronnej. We Włoszech, gdzie w tej chwili jest największe ognisko epidemii, w szpitalach brakuje już kilka tysięcy lekarzy, którzy są chorzy lub przebywają na kwarantannie.

Policja przypomina, że powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. 

[message_box title=”” type=”error” close=”yes|no”]Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które można znaleźć w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.[/message_box]

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź