Start Aktualności Apteka całodobowa w Nysie działa normalnie

Apteka całodobowa w Nysie działa normalnie

przez Nysa Hot

Ostatnio media społecznościowe obiegła niepokojąca informacja, że powiat nyski znów został bez całodobowej apteki. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Zamieszanie wynikło z błędu starostwa powiatowego, które podało na swojej stronie nieprawdziwą informację.

Dwa dni temu na stronie internetowej powiatu pojawiła się informacja, że całodobowa apteka w Kauflandzie mocno ograniczy swoją działalność w tygodniu i będzie nieczynna w weekendy. Jak się okazało nie chodzi jednak o aptekę Lekosfera, a Cef@rm 36,6, usytuowaną także przy ul. Piłsudskiego, tyle, że w budynku przychodni Vita. Informacja została już sprostowana, nie ma jednak co ukrywać, że wywołała duże zamieszanie i niepokój wśród mieszkańców.

I nie ma się czemu dziwić, bo wiosną na kilka tygodni zostaliśmy już bez apteki całodobowej w naszym powiecie. Wówczas z powodu braków kadrowych apteka Lekosfera zmuszona była zrezygnować z całodobowego świadczenia usług farmaceutycznych. Teraz apteka zlokalizowana przy Piłsudskiego 21 czynna jest przez całą dobę.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź