Start Aktualności Architektoniczne wyzwanie w nyskiej Akademii

Architektoniczne wyzwanie w nyskiej Akademii

przez Nysa Hot

9 maja 2024 odbyła się pierwsza cześć cyklicznego wydarzenia Architect Challenge Day w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. 

Jak co roku (z wyjątkiem pandemii) od wielu lat studenci i dydaktycy nyskiej Uczelni z kierunku Architektura, spotykają się na jednodniowym wydarzeniu, gdzie zespoły współzawodniczą w najprostszej grze architektonicznej: wymyśl, zaprojektuj i zbuduj.

– W tym roku nieco zmieniliśmy zasady. Wydarzenie zostało podzielone na dwa dni. W chwili obecnej jesteśmy po pierwszym dniu, gdzie poza wykładami dotyczącymi wybranej problematyki aranżacji przestrzeni półpublicznej wykonano prace projektowe w czterech grupach. Projekty obejmowały aranżację wielofunkcyjnej przestrzeni Atrium Budynku „G” PANS w Nysie.  W projektowaniu wzięły udział wszystkie roczniki stopnia inżynierskiego oraz studenci stopnia magisterskiego. W efekcie prac projektowych pod czujnym okiem przedstawiciela partnera tegorocznej edycji Dyrektora Regionalnego JYSK Polska Tomasza Kozubka oraz dydaktyków kierunku Architektura, powstały cztery warianty zagospodarowania przestrzeni Atrium. Natychmiast po zamknięciu etapu projektowego sporządzono kosztorysy i zamówienia tak aby przygotować zaprojektowane wyposażenie – informuje Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie.

– To właśnie w tym roku postanowiliśmy podzielić wydarzenia na dwa dniu i już w czwartek 23 maja odbędzie się drugi spotkanie, podczas którego będziemy razem budować nową, letnią strefę dla Student. Bedą przestrzenie do pracy, miejsca spotkań z przyjaciółmi, przestrzeń rekreacyjna – nowoczesna strefa, w której będzie można pracować, odpocząć, spotkać się lub zjeść miedzy zajęciami.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź