Start Hot ARN wkrótce uruchamia lodowisko!

ARN wkrótce uruchamia lodowisko!

przez Nysa Hot

Amatorzy jazdy na lodzie mogą już zacierać ręce. Wkrótce Agencja Rozwoju Nysy otworzy miejskie lodowisko.

Agencja Rozwoju Nysy jest już gotowa na otwarcie lodowiska, które jest zimą jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji rekreacyjnych miasta.

Drugi rok z rzędu lodowisko wspiera Bioagra i niezastąpiony Pan Kukurydza jako oficjalny sponsor obiektu.

– W tym roku Agencja Rozwoju Nysy, we współpracy z Bioagrą, przygotowując otwarcie nyskiego lodowiska postawiła sobie za cel ograniczenie zużycia energii i zapewnienie jak najlepszych warunków do jazdy na lodzie. Z powodu zmian klimatycznych i wzrostu cen energii, prowadzenie otwartych lodowisk stało się prawdziwym wyzwaniem dla samorządów lokalnych w Polsce. Dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu Bioagry pod taflą lodowiska ułożono barierę zapobiegającą zamrażaniu gruntu pod kortem do gry w tenisa, na którym zlokalizowane jest lodowisko. Na mineralnej warstwie kortu, będącej naturalnym izolatorem, rozłożono dodatkowe warstwy izolacji. Główną rolę pełni w tym przypadku styropian o wysokich właściwościach izolacyjnych oraz dostarczona przez Bioagrę folia przemysłowa o bardzo wysokiej odporności mechanicznej – mówi Bogdan Wyczałkowski , Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

W przypadku lodowiska w Nysie dodatkowo izolacja pozwoli na skierowanie mocy tzw. chillerów na utrzymanie warstwy lodu w jak najlepszej kondycji przy możliwie minimalnym zużyciu energii. Dodatkowo izolacja pod taflą lodowiska pozwoli ograniczyć koszty eksploatacji obiektu.

– Ograniczanie zużycia energii to priorytet globalny i lokalny – mówi Mirosław Obarski z Bioagry. – Podejściem wdrożonym przez ARN na nyskim lodowisku, żyjemy jako firma od dawna. W Zakładzie Produkcji Etanolu „Goświnowice” wdrożyliśmy w tym roku, tzw. gotowanie niskotemperaturowe. To udoskonalony proces produkcji, który pozwolił zaoszczędzić energię i mocno zredukował ilość pary wodnej, unoszącej ze sobą zapach z procesu produkcji etanolu.

Agencja Rozwoju Nysy na razie nie podaje dokładnej daty otwarcia obiektu, ale będzie to niedługo. Na pewno poinformujemy Was o tym na Nysa Hot.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź