Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 kwietnia 2026 10:55
Ważne!
Reklama

Kolejny sukces nysanki! Jolanta Szydłowska ze srebrnym medalem na Expo Sweet 2026

To ogromny sukces lokalnej artystki cukierniczej. Jolanta Szydłowska z Nysy zdobyła srebrny medal podczas prestiżowych targów Expo Sweet 2026 w kategorii „Eksponat dekoracyjny duży”. Co więcej, był to jej pierwszy start w konkursie tej rangi.
Kolejny sukces nysanki! Jolanta Szydłowska ze srebrnym medalem na Expo Sweet 2026

Debiut, który zakończył się podium

Expo Sweet to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branży cukierniczej w Polsce i Europie Środkowej. Co roku przyciąga najlepszych dekoratorów tortów, cukierników oraz artystów tworzących spektakularne figurki i instalacje z masy cukrowej, czekolady czy izomaltu.

Dla Jolanty Szydłowskiej udział w konkursie był spełnieniem marzeń, ale i ogromnym wyzwaniem.

– To był trudny czas. Dużo emocji, mało snu, ogromna presja. A tuż przed konkursem figurka zaczęła się dosłownie rozpadać. Przez chwilę myślałam, że wszystko przepadło. Udało się ją naprawić i dostarczyć w całości – wspomina laureatka.

Medal z historią

Srebrny medal ma dla nysanki szczególne znaczenie. Jak podkreśla, to nie tylko nagroda za efekt końcowy, ale przede wszystkim dowód, że nawet w kryzysowej sytuacji można doprowadzić projekt do końca.

– Ten medal to dowód, że nawet kiedy coś się sypie, dosłownie i w przenośni, można to jeszcze uratować – mówi.

Głosowanie publiczności

Praca Jolanty Szydłowskiej bierze także udział w plebiscycie publiczności. Każdy może oddać głos na jej figurkę na stronie Akademii Tortu.

Wystarczy wybrać kategorię „Eksponat dekoracyjny duży” oraz numer 402 – Jolanta Szydłowska.

Joli gratulujemy kolejnego słodkiego sukcesu! 

Foto: Jolanta Szydłowska/Facebook 

 

Więcej o autorze / autorach:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IlonaTreść komentarza: U mnie to się sprawdziło głównie przy takich codziennych zakupach, kiedy nie chce mi się za bardzo analizować wszystkiego. Wpisuję hasło, dostaję kilka propozycji i po prostu wybieram. Może przy bardzo konkretnych, specjalistycznych rzeczach nadal będę szukać po swojemu, ale do większości rzeczy to rozwiązanie jest naprawdę wygodne.Data dodania komentarza: 30.03.2026, 14:49Źródło komentarza: Von Halsky. AI od InPost zmieni zakupy onlineAutor komentarza: meskalinaTreść komentarza: Przez jakiś czas to się uspokoiło, ale jak widać nie na długo 🤦‍♀️Data dodania komentarza: 16.03.2026, 18:05Źródło komentarza: 11 pożarów w jeden dzień. Pilny apel nyskich strażaków do mieszkańcówAutor komentarza: erniTreść komentarza: A co z tym ulizanym lamusem z hali nysa?Data dodania komentarza: 3.03.2026, 14:24Źródło komentarza: Artur Kamiński będzie doradzał Prezydentowi RPAutor komentarza: kierowczyniTreść komentarza: Nareszcie...serce sie kraje jak widzi sie malolatow jak zasuwaja na swoich hulajnogach,rowerach po glownych drogach bez kaskow na glowie. Gdzie rodzice?Data dodania komentarza: 28.02.2026, 07:52Źródło komentarza: Już niebawem nowe zasady dla hulajnóg i rowerówAutor komentarza: jjTreść komentarza: Znam tego nauczyciela osobiście i do moich ulubionych nie należy. Niemniej jednak, zanim si e opublikuje taki artykuł tak małym mieście jak Nysa, trzeba się zastanowić, czy warto komuś niszczyć życie. Plus należy sobie zadać pytanie, czy ja sam jestem bez grzechu. W obliczu skandali towarzyskich wstrząsających miastem, na razie w kuluarach, ten artykuł to szafowanie czyimś imieniem i tyle.Data dodania komentarza: 18.02.2026, 20:01Źródło komentarza: Nauczyciel z Nysy z zarzutem przestępstwa na tle seksualnym wobec 17-letniej uczennicyAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Znowu straszenie poborem...Data dodania komentarza: 19.01.2026, 17:53Źródło komentarza: Obowiązkowy pobór do wojska. Wiemy kiedy i kogo wezwie armia
Reklama
Reklama
Reklama