Start Aktualności Atrakcyjne kierunki studiów na nyskiej PWSZ

Atrakcyjne kierunki studiów na nyskiej PWSZ

przez Nysa Hot

PWSZ w Nysie prowadzi rekrutację na studia. Pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, kosmetologia oraz psychofizyczne kształtowanie człowieka to kierunki o uznanej w kraju renomie, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nowoczesny sprzęt dydaktyczny, doświadczona kadra naukowa oraz indywidualne podejście do studenta to atuty wyróżniające nyską Uczelnię.

Pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne

Od 2002 roku PWSZ w Nysie kształci pielęgniarki w ramach studiów licencjackich (I stopnia) w systemie stacjonarnym, a od roku akademickiego 2015/16 na studiach (II stopnia) magisterskich. Dlaczego warto studiować pielęgniarstwo w Nysie? Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, odbywają się one w salach wykładowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny i znakomicie przygotowanych pracowniach ćwiczeniowych i co najważniejsze na kierunku pielęgniarstwo w Nysie student nie jest anonimowy.

W nowym roku akademickim nowością będzie nowe Centrum Symulacji Medycznych. To kolejne duże przedsięwzięcie w Nysie. Nowoczesne sale utworzone zostaną w budynku A przy ul. Chodowieckiego, który przejdzie gruntowną modernizację. Centrum zostanie wyposażone w wysokiej klasy aparaturę i fantomy. Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych. Dzięki zajęciom prowadzonym na symulatorach stopień realności jest oddany w najwyższym stopniu. Fundusze na realizację utworzenia Centrum pozyskano z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na działanie 5.3. Absolwenci PWSZ w Nysie kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne cieszą się ogromnym uznaniem w Polsce, a nyska uczelnia i jej system kształcenia mają wypracowane od lat uznanie w środowisku medycznym.

Wydział Nauk Medycznych mieści się w budynku D kampusu uczelnianego przy ul. Ujejskiego i jest bardzo dobrze wyposażony w sprzęt dydaktyczny – zaawansowane fantomy do nauki resuscytacji dorosłych i dzieci, intubacji, kaniulacji dożylnej i doszpikowej, zaopatrywania urazów. Pomoce naukowe są sukcesywnie odnawiane, regularnie dokonuje się zakupów nowego sprzętu. Podobnie jak w pozostałych jednostkach Uczelni kadra naukowa i studenci Wydziału mogą korzystać z licznych urządzeń audiowizualnych.

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie prowadzi kształcenie na trzech kierunkach: kosmetologii, dietetyce i psychofizycznym kształtowaniu człowieka (trener osobisty).

Kierunek kosmetologia istnieje od 2006 roku. Kosmetolog jest wykształconym specjalistą ukierunkowanym wobec osób zdrowych, które odczuwają potrzebę poprawienia swego wyglądu i samopoczucia. Propaguje zdrowy styl życia, na który składają się między innymi: poprawne nawyki żywieniowe, profilaktyka zdrowia, odpowiednie nawyki pielęgnacyjne. W ramach kierunku prowadzone są dwie specjalności: kosmetologia specjalistyczna oraz chemia i technologia kosmetyków. Kierunek współpracuje z wieloma uznanymi firmami z branży kosmetologicznej w Polsce i na świecie, a także renomowanymi ośrodkami Wellnes i Spa, które co rocznie oferują wizyty studyjne, praktyki zawodowe i staże dla naszych studentów. Absolwenci PWSZ w Nysie są pożądanymi i cenionymi specjalistami na rynku pracy.

Kierunek dietetyka istnieje w Nysie od 2007 roku. Profil kształcenia i dobór przedmiotów zapewnia studentom umiejętność praktycznego zastosowania nabytej wiedzy w szerokim spektrum zagadnień dietetycznych. Do dyspozycji studentów jest nowa pracownia technologii żywności i przygotowania potraw. Służy ona do realizacji ćwiczeń z zakresu dietetyki
i technologii żywności na kierunkach: dietetyka oraz psychofizyczne kształtowanie człowieka. Nowa pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który ma pozwolić na realizację efektów kształcenia oraz ułatwić przygotowanie potraw z zachowaniem wartości odżywczych.

Kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka

Wraz ze wzrostem zainteresowania wokół zdrowego stylu życia wynikającego z problemów społecznych związanych z nadwagą i chorobami pokrewnymi, wzrasta zapotrzebowanie
na wykwalifikowanych trenerów osobistych. W Polsce rynek fitness rozwija się najszybciej, dlatego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie już w roku akademickim 2016/2017 uruchomiła unikatowy w skali całego kraju kierunek praktyczny studiów licencjackich: psychofizyczne kształtowanie człowieka. Studenci pod okiem wykwalifikowanej kadry przygotowują się do prowadzenia treningów psychofizycznych, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Nowością będzie sala przygotowania motorycznego w hali przy ulicy Głuchołaskiej w Nysie. Będzie to jedno z najlepiej wyposażonych w regionie miejsc treningowych. W hali stworzone zostaną niepowtarzalne możliwości, jeśli chodzi o prace naukowe, badawcze, przygotowanie fizyczne i pełną diagnostykę. Oprócz sali treningowej będzie do dyspozycji pracownia badań wydolnościowych, a także siły i mocy.

Szczegóły na: www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź