Start sport Awans bez tytułu mistrza. Siatkarze kończą sezon.

Awans bez tytułu mistrza. Siatkarze kończą sezon.

przez Nysa Hot

Miała być radość na koniec sezonu z wywalczonego na parkiecie awansu do PlusLigi. Pandemia zmieniła jednak oblicze sportu nie tylko w całej Europie. Dziś Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki odwołał dalsze mecze. W takich okolicznościach Stal Nysa wraca do elity.  I ligę mężczyzn opuszczają Chrobry Głogów oraz SMS PZPS Spała.

Stal prowadzona przez doświadczonych szkoleniowców gładko wygrała rundę jesienną Krispol 1 ligi. Dało to komfort spokojnych przygotowań do najważniejszej fazy rozgrywek. Decyzją władz ligi w tym roku play-offy nie odbędą się. Pierwsze zespoły PlusLigi i Krispol 1 ligi nie otrzymają tytułów mistrzowskich, ale ZAKSA Kędzierzyn zagra w Lidzie Mistrzów, a Stal Nysa po latach posuchy wraca do grona najlepszych. – To były dla nas bardzo trudne decyzje – czytamy w komunikacje Prezesa Zarządu PLS, Pawła Zagumnego. – Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska.

Teraz przed nyskim klubem przygotowania do audytu, który jest wymagany, aby grać w elicie. Jeśli przejdzie go pozytywnie, Krzysztof Stelmach może już szukać wzmocnień na PlusLigę. Stal ma również kilka miesięcy więcej na znalezienie kolejnych sponsorów. Stabilny budżet na poziomie 1 ligi. może wystarczyć na utrzymanie, ale w Nysie z pewnością ambicje są większe.

”Naszym chłopakom ze Stali dziękuję za walkę i emocje i dziękuję za obecne zaangażowanie między innymi w zdalne treningi dla naszych dzieciaków. Dziękuję też kibicom! Do zobaczenia jak najszybciej …” – Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź