Start Aktualności Barbara Bieganowska-Zając mistrzynią świata!

Barbara Bieganowska-Zając mistrzynią świata!

przez Nysa Hot

Barbara Bieganowska-Zając zdobyła złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Świata Masters w Lekkoatletyce w Toruniu. Zawodniczka LUKS MGOKSiR Korfantów nie tylko stanęła na najwyższym podium, ale też pobiła rekord kraju. Jej czas to 9:43:81 na 3000 metrów.

Toruńskie Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Lekkoatletyce to jedno z największych biegowych wydarzeń w Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 400 zawodników z całego świata.

Mistrzostwa odbywają się w kategorii Masters co oznacza, że mogą w nich brać udział zawodnicy, którzy ukończyli 35 lat.
Serdecznie gratulujemy.

Przypomnijmy, że Barbara Bieganowska-Zając została mistrzynią paraolimpijską w biegu na 1500 metrów podczas Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Dla naszej Mistrzyni to było czwarte złoto paraolimpijskie.

Barbara Bieganowska-Zając została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.