Start Aktualności Będzie drugi nabór na mieszkania przy Kramarskiej

Będzie drugi nabór na mieszkania przy Kramarskiej

Mieszkania w centrum Nysy w ramach SIM

przez Nysa Hot

Trwa budowa atrakcyjnych mieszkań w centrum Nysy. Do tej pory przydzielono 43 z 61 lokali. Choć zainteresowanie było duże, nie wszyscy zadeklarowani najemcy byli w stanie spełnić warunki, choćby 30-procentowej partycypacji w kosztach budowy. Część osób wybrała też mieszkania na rynku wtórnym.

Nowe bloki z garażem podziemnym w centrum Nysy

Budowa kolejnych mieszkań na preferencyjnych warunkach to sposób samorządu na zatrzymanie odpływu młodych ludzi. Po przeprowadzonym naborze wniosków na najem lokali i ustaleniu pierwszeństwa, SIM Nysa przystąpił do podpisywania umów z przyszłymi lokatorami. Po rozpatrzeniu 114 wniosków, będzie potrzebny dodatkowy nabór. Spółka ma go ogłosić jeszcze w tym tygodniu, a sam nabór rozpocznie się prawdopodobnie z datą 7 sierpnia br. (przejdź na stronę internetową), na takich samych zasadach jak poprzedni.
O mieszkania będą mogli starać się nie tylko mieszkańcy Nysy, ale też osoby pracujące w stolicy powiatu, którzy spełniali wskazane kryterium dochodowe i nie mieli innego lokum. Dodatkowe punkty w naborze doliczane będą w związku np. z liczbą dzieci, wiekiem, czy też orzeczeniem o niepełnosprawności.
Budowa przy Kramarskiej zgodnie z harmonogramem ma zakończyć się w ostatnim kwartale br. Bloki będą miały garaż podziemny.

Mieszkania przy Kramarskiej w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź