Start Aktualności Będzie kolejny nowy sprzęt dla nyskiego szpitala

Będzie kolejny nowy sprzęt dla nyskiego szpitala

przez Nysa Hot

Starostwo Powiatowe przekazało 180 000 zł nyskiemu szpitalowi na zakup urządzenia Angio OCT. Sprzęt będzie wykorzystywany na Oddziale Okulistycznym. 

– Damian Nowakowski – Wicestarosta Nyski oraz Joanna Burska – członek zarządu powiatu nyskiego podpisali z Arturem Kamińskim – Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Nysie umowę, której przedmiotem jest udzielenie dotacji celowej z budżetu Powiatu Nyskiego w kwocie 180 000 zł na zakup urządzenia Angio OCT z przeznaczeniem na Oddział Okulistyczny Szpitala w Nysie – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie. 

Angio–OCT oka jest to szybka, nieinwazyjna i bezbolesna procedura diagnostyczna wykorzystująca obrazowanie optycznej tomografii koherentnej (OCT) do uzyskania szczegółowych informacji potrzebnych do prawidłowej oceny naczyń i mikrokrążenia w siatkówce oka. Umożliwiając obserwację najwcześniejszych zmian zachodzących w strukturach oka jest najnowocześniejszym narzędziem diagnostycznym niezbędnym do wczesnej diagnostyki i obserwacji postępu terapii w wielu chorobach.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź