Start Aktualności Będzie łatwiej wyjechać z centrum Paczkowa

Będzie łatwiej wyjechać z centrum Paczkowa

Kolejna ważna inwestycja drogowa w regionie

przez Nysa Hot

– To będzie hit na miarę kolejnego dwudziestolecia – zapowiada Artur Rolka. Chodzi o plany remontu wszystkich dróg dojazdowych i wyjazdowych ze ścisłego rynku.

Choć nie zakończyły się trwające remonty kilku dróg, Gmina Paczków szykuje się do kolejnych inwestycji. Niedługo mamy poznać wykonawcę na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla ważnego zadania drogowego. – Chcemy wyremontować wszystkie drogi dojazdowe i wyjazdowe z naszego przepięknego Rynku – mówi Burmistrz Paczkowa, Artur Rolka. – W ten sposób powstanie mini obwodnica wzdłuż murów obronnych.

Gmina na razie prowadzi zadanie ze środków własnych. Jak podkreśla włodarz miasta, zadłużenie wynosi tylko 14 milionów złotych, stąd śmiało można patrzeć w przyszłość. Na sam remont na pewno zostanie jednak złożony wniosek o dofinansowanie.

Oprócz budowy dróg, projekt zakłada nowe elementy małej architektury w obrębie murów obronnych. W ramach innego zadania, wzdłuż paczkowskich murów będzie wymienione oświetlenie. Tutaj ze wsparciem przyszła Lokalna Grupa Działania.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź