Start Aktualności Będzie nowa linia sortowni

Będzie nowa linia sortowni

przez Nysa Hot

Jedni robią podsumowanie roku, inni już przygotowują się do wydatków czekających w nadchodzącym 2020-tym. Nyski EKOM ma w planach m.in. modernizację linii sortującej odpady.

Sortownia to serce RCGO w Domaszkowicach. To tutaj udaje się odzyskać wiele surowców do wtórnego wykorzystania. To, co nie zostanie posortowane trafia ostatecznie na tzw. kwaterę. Ekom na 2020 rok zaplanował w budżecie wymianę linii do sortowania odpadów. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie z zewnętrznych środków.

Spółka w grudniu zakończyła budowę nowej kwatery, ale cały czas musi szukać nowych rozwiązań w zakresie odbioru, przetwarzania i składowania odpadów. Przed kilkoma laty obiekt w Domaszkowicach spełniał z nawiązką unijne i rodzime przepisy. Upływ czasu to jednak ciągłe zmiany i śrubowanie norm. Stąd wszystkie regionalne centra gospodarowania odpadami muszą szybko i elastycznie reagować na to co wymyślą w Warszawie i Brukseli. W dodatku inwestycje trzeba tak planować, aby nie odczuli tego w kieszeniach mieszkańcy obsługiwanych przez Ekom gmin.

Firma w nowym roku będzie mała również nieplanowane zadania. To efekt sukcesu jakimi okazały się sercowe instalacje do zbierania plastikowych zakrętek. Do spółki w kolejce po takie same serca ustawiają się samorządy z całego kraju.

fot. EKOM

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź