Start Aktualności Będzie nowy nabór w ramach programu „Strzelnica w powiecie”!

Będzie nowy nabór w ramach programu „Strzelnica w powiecie”!

przez Nysa Hot

125 wniosków w ramach programu „Strzelnica w powiecie” zostało pozytywnie rozpatrzonych przez Ministerstwo Obrony Narodowej w całym kraju. Ile strzelnic powstanie w wojewódzkim opolskim?

Jak poinformował Marcin Ociepa, wiceszef MON oraz poseł Ziemi Opolskiej dotację otrzymał powiat kędzierzyńsko-kozielski (152 611,11 zł;) oraz gmina Dobrodzień (175 878, 00 zł.). W obu miejscach powstaną strzelnice wirtualne.

Strzelnice dostępne dla mieszkańców to nie tylko tworzenie bezpiecznych warunków do rozwijania strzeleckiej pasji, ale również możliwość rozpoczęcia kształcenia umiejętności posługiwania się bronią.  – powiedział wiceszef MON.

Strzelnice wirtualne powstaną w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu.

Co ciekawe, podczas poniedziałkowej wizyty w Chełmie wiceminister poinformował, że za miesiąc zostanie ogłoszony kolejny nabór. W pierwszym, w 2023 roku naborze pozytywnie rozpatrzonych zostało 125 wniosków samorządów z całej Polski. Tym samym już w pierwszych konkursach liczba pozytywnie rozpatrzonych wniosków przebiła rekordowy 2022 rok.

 –  Za miesiąc ogłosimy kolejny nabór dla następnych samorządów. Będzie trwał 30 dni. Kwota dofinansowania może wynieść nawet 80 proc. całości inwestycji. – dodał Ociepa.

Program „Strzelnica w powiecie” jest organizowany od 2018 r. Program ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych nie wchodzących w skład Sił Zbrojnych.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź