Start Na sygnale Będzie nowy Wiceburmistrz Nysy!

Będzie nowy Wiceburmistrz Nysy!

przez Nysa Hot

Piotr Bobak rezygnuje ze stanowiska wiceburmistrza Nysy. W ten sposób zachowa mandat radnego powiatowego, jaki zdobył startując z listy komitetu wyborczego POWIAT TO LUDZIE – KORDIAN KOLBIARZ. 

Piotr Bobak miał trzy miesiące na podjęcie decyzji – zachować posadę wiceburmistza czy przyjąć mandat radnego w Powiecie. Prawo nie zezwala bowiem na łączenie tych funkcji.  W tym tygodniu minął termin na ostateczną decyzję. Jak się okazało, Piotr Bobak wybrał mandat radnego. – Rekordowa liczba głosów jaką otrzymałem w wyborach skłoniła mnie do podjęcia tej decyzji. Nie mogłem zawieść wyborców, którzy tak licznie oddali na mnie swój głos – komentuje dla portalu Nysa Hot Piotr Bobak. Przypomnijmy, że jeden z najbliższych współpracowników Kordiana Kolbiarza w październikowych wyborach zdobył aż 1849 głosów. 

Burmistrz Kordian Kolbiarz ma powołać nowego wiceburmistrza do końca tygodnia. Wśród potencjalnych kandydatów jest nazwisko obecnej Sekretarz Miasta. Elwira Ślimak w rozmowie z telewizją RTO przyznała, że jest zainteresowana tym stanowiskiem. Dodała także, że jest jednym z wielu potencjalnych kandydatów.

Wkrótce postaramy się o wywiad z Piotrem Bobakim na Nysa Hot.

fot. nysa.eu

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź