Start Inwestycje Będzie parking przy nyskim szpitalu

Będzie parking przy nyskim szpitalu

przez Nysa Hot

Jak informuje Radio Nysa, starostwo powiatowe planuje budowę parkingu przy szpitalu. Inwestycja ma rozpocząć się już w przyszłym roku.

500 miejsc na parkingu przy szpitalu

W czasie poprzedniej kadencji mówiono o budowie podziemnego parkingu. Powstała nawet stosowana koncepcja. Obecny zarząd powiatu ma jednak nowy pomysł. Ma powstać wielopoziomowa kondygnacja naziemna.

Starostwo szacuje, że na nowym parkingu będzie dostępnych około 500 miejsc postojowych. Szczegóły inwestycji mają być uzgadniane z konserwatorem zabytków.

Powiat chciałby pozyskać rządowe wsparcie finansowe na tę inwestycję. Jak podaje Radio Nysa, parking ma powstać od strony placu Paderewskiego.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Mors z Morowa 26 maja 2021 - 16:05

Jak Nowakowski obiecał to lepiej się nie napalać dopóki nie wbijają łopaty. A tak zapytam co z Morowem? Grzyb pozuje z powiatem hejtujac gminę gdzie się da, a powiat palcem nie kiwnie i grzyb nic nie powie bo mu burgermajster Jolka nie pozwoli. Konsekwencji trochę rzycze.

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź