Start Aktualności Będzie remont ul. Kmicica na osiedlu Słowiańska?

Będzie remont ul. Kmicica na osiedlu Słowiańska?

przez Nysa Hot

„Dużo dzieje się w mieście i na innych osiedlach, a o nas jakby zapomniano” – skarżą się mieszkańcy osiedla Słowiańska. Czyżby jednak coś drgnęło w tej sprawie? Podczas ostatniej komisji finansów radni miejscy większością głosów przyjęli autopoprawki do budżetu na 2021 rok.  Wprowadzone zostało do niego zadanie: „Przebudowa drogi w ul. Kmicica w Nysie” z kwotą 150 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej.

-Jeśli dokumentacja powstanie w miarę sprawnie, to jest realna szansa na wykonanie I etapu robót jeszcze w przyszłym roku. To znakomita wiadomość dla ponad 2 tys. mieszkańców Osiedla Słowiańska, którzy od lat czekają na remont zniszczonej drogi. – mówi Maciej Krzysik, radny Rady Miejskiej w Nysie.

Dodajmy, że na ulicy Kmicica znajduje się też pustostan, który w ostatnich latach podzielił los dawnej rzeźni przy Moście Bema. Miejsce trafiało na czołówki mediów za sprawą wybuchających tam co jakiś czas pożarów. Na razie jednak nie widać sensownego pomysłu, co miałoby się stać z opustoszałym budynkiem.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź