Start Aktualności Będzie zmiana świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej

Będzie zmiana świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej

przez Nysa Hot

Szykują się spore zmiany w nyskim szpitalu powiatowym. Od marca przyszłego roku ZOZ Nysa będzie mieć nowego dyrektora, a szpital przejmie obsługę nocnej i świątecznej opieki medycznej.  Planowane są również kolejne inwestycje.
Zmiana to wymóg Ministerstwa Zdrowia, które podniosło rangę nyskiego szpitala i zakwalifikowało go na wyższy poziom referencyjny. Jednym z wymogów jest świadczenie określonych usług, w tym właśnie prowadzenia nocnej i świątecznej opieki medycznej. Obecnie opiekę sprawuje przychodnia przy ul. Brackiej. Przejęcie świadczeń przez szpital może okazać się lepszym rozwiązaniem dla pacjentów, choćby z powodu szerokiej i doświadczonej kadry medycznej. W ostatnich latach kadrę zasiliło 24 lekarzy z Ukrainy i Białorusi. Szpital jest jednym z największych pracodawców w regionie, a co miesiąc na ZUS przeznacza ponad 2,5 miliona złotych. – II poziom referencyjny to także gwarancja tego, że w najbliższym czasie nikt nie pomyśli o likwidacji tej  ważnej dla całego regionu placówki – uważa Starosta Nyski, Andrzej Kruczkiewicz.

ZOZ obecnie rozbudowuje oddział zakaźny, a w przyszłym roku rozbudowę czeka również SOR i oddział dziecięcy. Z kolei pacjenci wciąż czekają na wielopoziomowy parking. Starostwo Powiatowe zapewnia, że temat cały czas „na tapecie”. Trwa poszukiwanie optymalnego modelu sfinansowania tej inwestycji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź