Start Hot Bez opłat parkingowych na ul. Piastowskiej. Czekają nas jednak zmiany zasad parkowania

Bez opłat parkingowych na ul. Piastowskiej. Czekają nas jednak zmiany zasad parkowania

przez Nysa Hot

Jak informuje Starostwo Powiatowe, parkowanie na ul. Piastowskiej w Nysie i na części ul. Szopena (przy Zespole Szkół Technicznych) wciąż będzie bezpłatne. Musimy jednak przygotować się na pewne zmiany. Będziemy musieli pobrać bezpłatny bilet lub zgłosić się po miesięczną winietę.

– Bezpłatne bilety parkingowe wydawane będą przez parkomaty bez konieczności użycia EM-karty pasażera, tj. bezpośrednio po naciśnięciu przycisku “Start” na panelu obsługowym automatu parkingowego – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

Pobrany bilet (ważny tylko w dniu jego pobrania) należy umieścić za przednią szybą samochodu.

– Z kolei posiadacze biletów miesięcznych na PKS, MZK czy PKP będą mogli otrzymać w kasie PKS Nysa winietę miesięczną – dodaje Nowakowski.

Nowe zasady parkowania mają wejść w życie od 19 listopada. Wprowadzone są po to, by wypełnić określone limity, które zostały zapisane w ramach projektu z unijnym dofinasowaniem. Chodzi oczywiście o projekt przebudowy ul. Piastowskiej. Starostwo musi monitorować liczbę parkujących samochodów. W tym celu zainstalowano 7 parkometrów.

– W związku z tym, do 19 listopada br. zmienione zostanie również oznakowanie miejsc postojowych w strefie „Parkuj i Jedź” w ciągu ul. Piastowskiej i części ul. Szopena – ustawione zostaną znaki Zakaz postoju, które obowiązywać będą od poniedziałku do soboty (oprócz niedziel i świąt) w godzinach od 8.00 do 18.0. Postój pojazdów w okresie obowiązywania zakazów możliwy będzie dla posiadaczy ważnych biletów parkingowych pobranych w w/w parkomatach i umieszczonych za przednią szybą pojazdu – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź