Start Aktualności Bez sensacji. Buła Marszałkiem

Bez sensacji. Buła Marszałkiem

przez Nysa Hot

Dla Andrzeja Buły będzie to trzecia kadencja na fotelu marszałka Województwa Opolskiego w politycznej karierze. Za reelekcją głosowało 21 radnych, 6 było przeciw.

Podczas pierwszej sesji sejmiku można powiedzieć wszystko odbyło się według wcześniej znanego scenariusza. No może prawie wszystko, bo przewodniczącym wybrano debiutującego w wielkiej polityce Rafała Bartka z Mniejszości Niemieckiej. Jak powiedział po głosowaniu, największym wyzwaniem dla Opolszczyzny jest depopulacja, a realną szansą na ustąpienie zjawiska jest rozwój gospodarczy przy wykorzystaniu dostępnych funduszy unijnych.

Za Bułą głosowała koalicja Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, MN i PSL. PiS ponownie w opozycji mimo dobrego wyniku wyborczego (10 radnych). – Skupimy się na stworzeniu strategii innowacji i mocnej walce o pieniądze unijne dla naszego województwa – mówi Marszałek.

Do zarządu województwa weszli: Roman Kołek, Zbigniew Kubalańca, Szymon Ogłaza oraz Stanisław Rakoczy. Tego ostatniego po roku ma zmienić bardzo aktywny w naszym regionie Antoni Konopka z PSL.

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź