Start Aktualności Bezpiecznie na drogach

Bezpiecznie na drogach

przez Nysa Hot

Święta w powiecie nyskim bez poważnych wypadków. Policjanci w trakcie weekendu wielkanocnego wyjeżdżali zaledwie 7 razy do kolizji drogowych. Nie zanotowano także zwiększonej liczby kierowców na podwójnym gazie. W skali województwa odnotowano jedną śmiertelną ofiarę wypadku.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” to wzmożone patrole na drogach, dzięki czemu udało się wyeliminować z ruchu 8 kierowców zatrzymanych po spożyciu alkoholu. Łącznie na lokalnych drogach przebadano blisko 2000 kierujących. – Pięciu z nich to rowerzyści, pozostali kierowali samochodami – informuje nyska komenda policji. – Jeden z nich wpadł w wielkanocny poniedziałek, w jednej z miejscowości w powiecie nyskim. Kontrola pokazała, że 24-letni właściciel renault za kierownice wsiadł nietrzeźwy – w organizmie miał blisko 0,70 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W całym województwie zatrzymano 30 nietrzeźwych kierowców. To lepszy bilans niż w analogicznym czasie przed rokiem. Niestety, w zanotowanych 6 wypadkach 7 osób zostało rannych, a jedna zginęła. Był to 82-letni rowerzysta. Do wypadku doszło w powiecie oleskim.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź