Start Aktualności Bezpieczniej w Powiecie Nyskim

Bezpieczniej w Powiecie Nyskim

Powstanie 7 bezpiecznych przejść dla pieszych

przez Nysa Hot

W naszym powiecie pojawią się kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych.  Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz zawarł z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim umowy o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na terenie powiatu nyskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczyste podpisanie umów odbyło się w poniedziałek, 21 września, w Starostwie Powiatowym w Namysłowie – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

– Otrzymane rządowe dofinansowanie wynosi 606 512 tys. zł.
Dzięki pozyskanym środkom wybudowanych zostanie  siedem przejść dla pieszych na drogach powiatowych, m.in. w Głuchołazach, Paczkowie, Otmuchowie, Korfantowie, Nysie, Reńskiej Wsi oraz w miejscowości Konradów. W sumie wartość inwestycji to 758 140 zł.

– Nowoczesne i bezpieczne przejścia dla pieszych, powstaną w naszym powiecie głównie przy szkołach, parkach, centrach handlowych oraz w newralgicznych miejscach, gdzie jest największy ruch samochodowy. Ta informacja z całą pewnością ucieszy mieszkańców. Naszym zamiarem jest maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, w tym wypadku dzieci i młodzieży oraz mieszkańców danej miejscowości – podkreśla Damian Nowakowski wicestarosta nyski.

Jak informuje Starostwo Powiatowe, w ramach zadania, przejścia zostaną oznaczone aktywnymi znakami przejścia, które pozwolą kierującym na wcześniejszą reakcję, aniżeli ma to miejsce w przypadku zwykłych tablic drogowych. Zastosowane zostaną urządzenia BRD oddzielające pieszych od jezdni w okolicy przejścia, jak również, w niektórych miejscowościach dodatkowo w celu spowolnienia ruchu zamontowane zostaną progi akustyczne oraz pomiar prędkości. Przejścia otrzymają też dodatkowe oznakowanie pionowe i poziome. Tego typu przejście jest dobrze widoczne i w dzień i nocą.

Inwestycje zostaną zrealizowane do czerwca 2022 roku.

Zadania obejmują przebudowę i budowę przejść dla pieszych na drogach powiatowych:

DP 1681 O ul. Powstańców Śląskich w Głuchołazach. W bezpośredniej lokalizacji przejścia dla pieszych znajduje się przedszkole, szkoła, park zdrojowy. Ulica Powstańców Śląskich prowadzi do przejścia granicznego Głuchołazy – Zlaté Hory. Wartość zadania 93 000 zł

1681 O w miejscowości Konradów. Obecnie ciągiem pieszo – rowerowym przebiega jedyna trasa do przejścia granicznego Głuchołazy – Zlaté Hory  oraz trasa w kierunku miejscowości turystycznych Jarnołtówek i Pokrzywna, gdzie znajduje się bardzo dużo atrakcji turystycznych i miejsc noclegowych. Ponadto, przed przejściem pieszo – rowerowym zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz dodatkowo w celu spowolnienia ruchu zamontowane zostaną progi akustyczne oraz pomiar prędkości. Wartość zadania 132 960 zł.

DP 1530 O ul. Kościuszki w Korfantowie. Przejścia powstaną w pobliżu dwóch dużych obiektów handlowo – usługowych oraz parkingów. Na ten cel zostanie przeznaczonych 113 000 zł.

DP 2169 O ul. Kraszewskiego w Nysie. W bezpośredniej lokalizacji przejścia dla pieszych znajdują się parkingi, park miejski oraz targowisko miejskie. W okolicy jest również Centrum Mandatowe. Chodnikiem przebiega także trasa piesza do placówek oświatowych. Wartość zadania 173 400 zł.

DP 1650 O ul. Sienkiewicza w Otmuchowie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się markety oraz parkingi. Na ten cel przeznaczona zostanie kwota w wysokości 89 760 zł.

DP 2236 O ul. Mickiewicza w Paczkowie. W bezpośredniej lokalizacji przejścia dla pieszych znajduje się plac zabaw. Chodnikiem przebiega trasa piesza do szkoły podstawowej oraz na cmentarz komunalny. Wartość zadania 90 800 zł.

1601 O w miejscowości Reńska Wieś. W bezpośredniej lokalizacji przejścia dla pieszych znajduje się szkoła oraz Urząd Gminy Pakosławice. Przed przejściem w celu spowolnienia ruchu zamontowane zostaną progi akustyczne. Wartość inwestycji 65 220 zł.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź