Start Aktualności Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

przez Nysa Hot

LUX Med Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mobilna pracownia mammograficzna dostępna będzie 11 września w Paczkowie i w Łambinowicach.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji są także środki do dezynfekcji rąk. Panie proszone są o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dostępna w miejscowościach:
Paczków 11 września 2020, w godzinach od 8.00 do 11.00 przy Ośrodku Kultury, ul. Wojska Polskiego 27
Łambinowice 11 września 2020, w godzinach od 12.00 do 15.00 przy Obiekcie Sportowym Orlik, ul. Powstańców Śląskich

Na wizytę należy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub wypełniając formularz na stronie http://www.mammo.pl/formularz.
W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Panie proszone są także o zabranie ze sobą na badanie zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania!

MAMMOGRAFIA – co to jest i dlaczego warto się badać?
https://mammo.pl/mammografia-co-to-jest-i-dlaczego-warto-sie-badac/

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź