Start Aktualności Bieg Nyski coraz bliżej! Zapełniona już połowa miejsc

Bieg Nyski coraz bliżej! Zapełniona już połowa miejsc

przez Nysa Hot

Masz ochotę na sportowe wyzwanie w perfekcyjnej atmosferze? Jeśli tak, to nie przegap XI Biegu Nyskiego, który odbędzie się 8 czerwca 2024 r., w Nysie. To jedna z najlepiej ocenianych imprez biegowych w Polsce, która przyciąga setki uczestników z całego kraju a także coraz częściej z zagranicy. Mimo tego, że dokładnie miesiąc temu ruszyły zapisy na to wydarzenie, warto się pośpieszyć ponieważ do biegu zgłosiło się już 450 osób, czyli połowa limitu.

To wyjątkowa okazja, aby zmierzyć się z dystansem 10 km na jednej z najszybszych tras w Polsce. Trasa biegu jest bowiem wyjątkowo płaska i malownicza, co sprzyja osiąganiu rekordowych wyników. Bieg rozpocznie się o godzinie 19:00.

W tym roku planowana jest lekka modyfikacja trasy, tak aby meta biegu odbyła się na nowym stadionie przy Hali Nysa. Korekta trasy pozwoli na usunięcie tzw. „agrafki” i przyśpieszenie trasy.” – mówi Jacek Makowski, organizator XI Biegu Nyskiego.

Elektroniczne zapisy na XI Bieg Nyski trwają do 31 maja 2024 r., lub do wyczerpania limitu miejsc (900 osób). Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, który zawierać będzie m.in. numer startowy, okolicznościowy ręcznik szybkoschnący (przy zapisach i opłacie do 30 kwietnia 2024 r.) a na mecie okolicznościowy medal. Pierwszy próg opłaty startowej wynosi 65 pln. Dodatkowo podczas zapisów można dokupić wyjątkowe, okolicznościowe skarpetki do chodzenia na co dzień.

W ramach wydarzenia odbędzie się kolejny raz bieg rodzinny pn. Mila Rodzinna Biegu Nyskiego.
Bieg na dystansie ok. 1,6 km wystartuje o godzinie 18:00, uczestnikiem może być każdy. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, udział mogą wziąć całe Rodziny od najmłodszych dzieci w wózkach, po najstarszych w familii.

Udział w Mili Rodzinnej Biegu Nyskiego jest nadal bezpłatny. Podczas 10. edycji Biegu Nyskiego, zainteresowanych udziałem było tak dużo, że zabrakło numerów startowych. W tym roku aby móc lepiej się przygotować i oszacować liczbę Uczestników – uruchomione zostały zapisy internetowe. Wcześniejsze zapisy pozwolą także ograniczyć potencjalne marnotrawstwo.” – dodaje J. Makowski.

Każdy uczestnik biegu rodzinnego otrzyma pamiątkowy numer startowy oraz medal na mecie. Limit wynosi 700 osób.

Organizatorami imprezy są MUKS „GIM 2”w Nysie i Fundacja „W działaniu”. Obecnie pracujemy nad kolejnymi atrakcjami, które pomogą uświetnić Bieg Nyski.

Tak było podczas Jubileuszowego X Biegu Nyskiego: https://fb.watch/pTpxteKyeQ/

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś na stronie www. Aktualności i więcej informacji znajdziesz tutaj lub tutaj. Zapraszamy do udziału w XI Biegu Nyskim i życzymy powodzenia!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź