Start Sport Bieg po zdrowie z rekordem

Bieg po zdrowie z rekordem

przez Nysa Hot

10 czerwca spod Hali Nysa, z rekordową frekwencją ruszył Bieg Nyski. Szósta edycja imprezy w międzynarodowej obsadzie nie przyniosła nowego rekordu trasy. Zawody zdominowali zawodnicy z Kenii.

Bieg wpisujący się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w programie przewidywał m.in. sportowy piknik oraz milę rodzinną. 1,5 kilometrowy dystans zdecydowało się pokonać kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Wśród nich na przedzie stawki Pan Kukurydza czyli popularna maskotka goświnowickiej Bioagry i chyba już stały bywalec imprez w naszym mieście. Powodzenia sympatycznemu pluszakowi tylko pozazdrościć. Być może maskotka zagości na meczach Stali Nysa. Jak nie sympatyczny Pan Kukurydza, to może władze klubu pomyślą o jakiejś innej maskotce drużyny. 

W biegu głównym wystartowało ponad ośmiuset biegaczy z całej Polski, m.in. klubów biegacza z Krakowa, Warszawy oraz w dominującej części sportowcy z Opolszczyzny, Dolnego Śląska i klubu Nysa Biega, współorganizatora wydarzenia. W kategorii Open najszybciej linię mety przekroczył TUEI HOSEA KIPLAGAT. Czas 30:56 jest wynikiem lepszym o blisko 2 minuty od wyniku Mosesa Kipruto sprzed roku. Ubiegłoroczny zwycięzca tym razem był 5. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy.

Nagrody rozdano w 19 kategoriach, a ceremonia wręczenia odbyła się w Hali Nysa z udziałem m.in. wicemarszałka Antoniego Konopki, wiceburmistrza Piotra Bobaka oraz Tomasza Kołodzieja z MUKS Gim. 2 Nysa.

W tym roku dzięki wsparciu m.in. Agencji Rozwoju Nysy oraz Marszałka Andrzeja Buły udało się podnieść poprzeczkę na kolejną wysokość. Organizatorzy z roku na rok starają się urozmaicać bieg, z korzyścią dla sportowej rywalizacji, ale także dbają o całą dodatkową otoczkę. W tym roku imprezę wspierali m.in. Dekada Realty, Bioagra S.A., a także Intersnack, czy też McDonald’s.

Wyniki biegu na 10km

OpenKOpenM, General

K16K20K30K40K50K60
M16M20M30M40M50M60M70

Gmina Nysa K
Gmina Nysa M

Województwo Opolskie K
Województwo Opolskie M

Nauczyciele K
Nauczyciele M

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź