Start Aktualności Biłobran w PKS-ie

Biłobran w PKS-ie

przez Nysa Hot

Nowy dyrektor d/s przewozów w spółce powiatowej. Mowa o zatrudnieniu przez Beatę Juralewicz byłego starosty nyskiego, Czesława Biłobrana.

Czesław Biłobran, który do niedawna prezesował gminnej spółce NEC – tym razem sprawdzi swoje siły w PKS-ie. Przypomnijmy, że organizacja transportu publicznego leżała w gestii byłego starosty, który z posadą pożegnał się po ostatnich wyborach samorządowych. Dzięki determinacji starosty spółka poczyniła w ostatnich latach niezbędne inwestycje. 

 – Dementuję informacje, że stworzyliśmy nagle to stanowisko – mówi Starosta Andrzej Kruczkiewicz. – W przeszłości w strukturach spółki była funkcja dyrektora d/s przewozów, po roku czasu odwiesiliśmy ją. Zadaniem Czesława Biłobrana będzie optymalizacja przewozów, a to zawsze trudny temat ze względu na dynamikę potrzeb.

 

Trudno jednak nowej posady Biłobrana nie łączyć z ostatnimi wydarzeniami w powiecie. Po odwołaniu Wicestarosty Jacka Chwaleni, co bezpośrednio przełożyło się na odejście z koalicji trzech radnych, rządzący musieli poszukać nowego koalicjanta. Padło na PSL, co zadecydowało w styczniu o uchwaleniu tegorocznego budżetu. 

Co wniesie Biłobran do spółki? Przekonamy się pewnie już za kilka tygodni. Tymczasem spółka kilka dni temu pochwaliła się nowymi siedmioma autobusami spełniającymi normy Euro 6.

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź