Start Hot Bioagra solidarnie z regionem. Przekazano płyn do dezynfekcji

Bioagra solidarnie z regionem. Przekazano płyn do dezynfekcji

przez Nysa Hot

Spółka Bioagra przekazała kilka tysięcy litrów płynu do dezynfekcji. Dziś środki otrzymał m.in. nyski szpital i komenda Państwowej Straży Pożarnej w Nysie. Wcześniej firma pomogła m.in. służbie celnej.

Zakład Produkcji Etanolu do tego celu nie musiał przestawiać produkcji. Z powstałego etanolu udało się uzyskać płyn do rąk i do mycia powierzchni, który skutecznie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2. Z wielkich mocy przerobowych zakładu skorzystał m.in. samorząd, oddział zakaźny nyskiego szpitala i strażacy z PSP. Jak mówi rzecznik firmy Bioagra to nie wszystko. Płyn zostanie przekazany także m.in. do instytucji kościelnych, wspomagających np. bezdomnych. – To kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu i patriotyzmu gospodarczego – tłumaczy Mirosław Obarski. Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki gest ze strony giganta. Kilka miesięcy temu straż pożarna w Nysie otrzymała od Bioagry środek gaśniczy.

Gestów tego typu od lokalnych firm jest coraz więcej. Jedni szyją maseczki, inni próbują przestawić produkcję na pozostałe potrzebne do walki z pandemią akcesoria. Nie brakuje też darowizn, dzięki czemu nyski szpital może wykonywać badania personelu na obecność koronawirusa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź