Start Aktualności Blisko 10 mln złotych dla nyskiego szpitala!

Blisko 10 mln złotych dla nyskiego szpitala!

przez Nysa Hot

Blisko 10 mln zł w ciagu ostatnich sześciu miesięcy trafiło do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nysie na realizację ważnych zadań.

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której podsumowano wsparcie dla szpitala. W briefingu udział wzięli Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz, Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski oraz dyrektor ZOZ w Nysie Norbert Krajczy.

– ZOZ w Nysie otrzymał sprzęt leczniczy; m.in. nowoczesny tomograf komputerowy, respiratory, mobilny aparat RTG o łącznej wartości 4, 06 mln zł. Sprzęt był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Tomograf, o który wzbogaciła się nyska placówka to 128-rzędowy Siemens. Dziennie korzysta z niego nawet 40 pacjentów – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

5 278 000 zł przyznano z dodatkowych środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na rozbudowę Oddziału Zakaźnego. Na rozbudowanym oddziale obserwacyjno – zakaźnym znajdzie się 28 miejsc dla pacjentów. Inwestycja zakończy się w przyszłym roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź