Start Aktualności Blisko 16 milionów złotych dla Starostwa Powiatowego

Blisko 16 milionów złotych dla Starostwa Powiatowego

przez Nysa Hot

Starostwo Powiatowe w Nysie otrzyma 15 800 000 zł w ramach drugiego rozdania środków w Polskim Ładzie. W sumie do samorządów Powiatu Nyskiego trafi 81 759 750 zł.

Starostwo przeznaczy pieniądze na termomodernizację placówek oświatowych (chodzi o szkołę specjalną przy ul. Grodkowskiej), zakup nowych autobusów dla nyskiego PKS-u i modernizację powiatowej infrastruktury drogowej.

– Cieszymy się bardzo z tego kolejnego dofinansowania. W okresie wakacji trzeba będzie zwołać sesję, aby dokonać przesunięć budżetowych i zapewnić nasz wkład własny. Dodam, że dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu jest bardzo atrakcyjne, bo pokrywa od 85 do nawet 95% kosztów danej inwestycji. – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski. 

– Chcemy jak najszybciej przystępować do procedur przetargowych, aby wyłaniać wykonawców poszczególnych zadań – dodaje Nowakowski.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź