Start Aktualności Blisko 9,5 mln zł na kształcenie młodzieży, jak również nauczycieli zawodu!

Blisko 9,5 mln zł na kształcenie młodzieży, jak również nauczycieli zawodu!

przez Nysa Hot

Dziś, w obecności Andrzeja Kruczkiewicza Starosty Nyskiego oraz Damiana Nowakowskiego, Wicestarosty Nyskiego, Violetta Porowska, poseł na Sejm RP przekazała na ręce Henryka Mamali, dyrektora CKZiU w Nysie symboliczny czek w wysokości 9 432 898 zł na utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w Nysie.

Branżowe Centrum Umiejętności z dziedziny „Prace wykończeniowe” stanie się nowym rodzajem placówki umożliwiającej uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

Celem realizacji przedsięwzięcia jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w poszczególnych branżach poprzez zapewnienie przestrzeni dla innowacyjnej i trwałej współpracy biznesu z edukacją zawodową na wszystkich poziomach kształcenia zawodowego, a także wdrożenie koncepcji doskonałości zawodowej w polskim systemie kształcenia zawodowego.

Wszystko to na wysokim poziomie, w nowoczesnym systemie przy wykorzystaniu nowoczesnych pomocy dydaktycznych z zakresu technologii budowlanych.

Docelowo Branżowe Centrum Umiejętności w Nysie w dziedzinie „Prace wykończeniowe”, ma powstać w wyniku przebudowy i adaptacji istniejącej infrastruktury obiektów oświatowych przy ul. Marii Rodziewiczówny 1.

Inwestycja będzie realizowana przez Powiat Nyski przy współpracy Polskiej Izby Budownictwa oraz Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź