Start Aktualności Blisko pół tysiąca chętnych

Blisko pół tysiąca chętnych

przez Nysa Hot

Do nyskiego magistratu spływają kolejne wnioski o przyznanie mieszkań komunalnych. Liczba chętnych jest rekordowa, bo do puli dostępnych mieszkań dojdą te na nowym osiedlu przy Franciszkańskiej.

97 mieszkań ma by gotowych do oddania już wiosną br. Stara się o niej blisko 500 rodzin oraz osób prowadzących 1-osobowe gospodarstwa domowe. Choć termin nadsyłania wniosków na rok 2021 zakończył się, spływają jeszcze te wysłane w grudniu 2020 roku. O przyznaniu poszczególnych mieszkań będzie decydować gminna komisja. Pod uwagę weźmie m.in. dochód i obecne warunki mieszkaniowe.

– Zainteresowanie jest większe, niż się spodziewaliśmy – ocenia dla nysahot Bogdan Wyczałkowski, prezes Agencji Rozwoju Nysy, odpowiedzialnej za powstawanie w Nysie nowych mieszkań. – Wiemy, że potrzeby są wciąż spore, stąd dalsze inwestycje, choć już w zmienionej formule.

Mowa o planach budowy mieszkań przy Kramarskiej i Wałowej. ARN chce na ten cel przeznaczyć blisko 40 milionów złotych. Już dziś widzimy, że inwestycje spółki spowodowały prawdziwy boom mieszkaniowy i aktywność deweloperów spoza Nysy. W ciągu najbliższych 3 lat w Nysie przybędzie około 2.000 mieszkań.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź