Start Na sygnale Bomba w Otmuchowie – ewakuowano mieszkańców

Bomba w Otmuchowie – ewakuowano mieszkańców

przez Nysa Hot

Doskonale pamiętamy jak jesienią 2017r. trzeba było ewakuować ponad tysiąc osób z powodu znalezienia niewybuchu na osiedlu Kordeckiego w Nysie. Dziś chwile grozy przeżyli mieszkańcy Otmuchowa. Robotnicy budowlani podczas prac ziemnych na ul. Kazimierza Wielkiego znaleźli niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Trzeba było ewakuować dwieście osób.

Z pewnością nie takiego znaleziska spodziewała się ekipa pracująca na osiedlu domków jednorodzinnych w Otmuchowie. Operator koparki w trakcie robienia wykopu natknął się na bombę lotniczą z czasów wojennych. Kierownik budowy powiadomił o całej sprawie policję. Na miejscu pojawiła się też straż pożarna, a także saperzy. Służby zdecydowały o ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków oraz usytuowanego nieopodal przedszkola. Dzieci i personel zostali przeniesieni do innej placówki. Dla pozostałych ewakuowanych zabezpieczono tymczasową kwaterę na otmuchowskim zamku. 

Po ewakuacji saperzy wydobyli niewybuch. Jak się okazało, była to ważąca 100 kg bomba lotnicza z zapalnikiem. Saperzy zabezpieczyli znalezisko i wywieźli je na poligon wojskowy w Brzegu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź