Start Aktualności Bortniczuk u Prezydenta RP. Poseł ma zostać Ministrem Sportu

Bortniczuk u Prezydenta RP. Poseł ma zostać Ministrem Sportu

Poseł z naszego regionu ma zostać ministrem

przez Nysa Hot

Jak informuje Kacelaria Prezydenta, 6 października Andrzej Duda spotkał się z posłem z naszego regionu Kamilem Bortniczukiem. Parlamentarzysta jest kandydatem na Ministra Sportu.

– Panie Prezydencie, bardzo dziękuję za przemiłe spotkanie. To była świetna, merytoryczna rozmowa, w trosce o polski sport – napisał już po spotkaniu, na swoim facebookowym profilu Kamil Bortniczuk.

Przypomnijmy, że parlamentarzysta jeszcze niedawno był reprezentantem Porozumienia, obecnie zaś tworzy nową formację polityczną, wespół z m.in. Adamem Bielanem. Mowa o Partii Republikańskiej.

Jak informowały już kilka tygodni temu Wprost i portal wp.pl, jeżeli ugrupowanie porozumie się z partiami wchodzącymi w skład Zjednoczonej Prawicy, to Bortniczuk pokieruje nowym resortem. Nowym, gdyż obecnie ministerstwo sportu wchodzi w skład resortu kultury i dziedzictwa narodowego. Już wkrótce znów ma być osobnym ministerstwem.

Foto: Kancelaria Prezydenta RP 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź