Start Aktualności Bramy koszar będą otwarte

Bramy koszar będą otwarte

przez Nysa Hot

Chcesz dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska? Doskonałą okazję ku temu przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.  Od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych będziemy mieli możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

To kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, która ma zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi armii. Pod okiem instruktorów śmiałkowie będą mogli poznać specyfikację zajęć w terenie, poznać typowy sprzęt wojskowy, czy też poznać tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej. W przygotowanych punktach rekrutacyjnych poznamy pełną ofertę edukacyjną m.in. wojskowych uczelni wyższych.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie. „Wojskowo wyzwanie” w najbliższej jednostce wojskowej w Opolu zaplanowany na 13 lipca.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź