Start Aktualności Brutalne zabójstwo na Podzamczu. Sprawca zakatował staruszkę

Brutalne zabójstwo na Podzamczu. Sprawca zakatował staruszkę

przez Nysa Hot

Wczoraj w godzinach wieczornych policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo sąsiadki. Do sytuacji doszło na Osiedlu Podzamcze sektor „C” przy ul. Grodkowskiej w Nysie.

Najbliżsi sąsiedzi relacjonują, że zatrzymany 40-letni mężczyzna tego dnia, gdy doszło do zabójstwa miał zaczepiać przypadkowe osoby i zachowywać się irracjonalnie. Z niewiadomych przyczyn około godziny 15.00 zaatakował nożem sąsiadkę z bloku. Po zabójstwie szedł środkiem drogi w kierunku Opola, z zakrwawionymi rękoma.

Wczoraj około godziny 19 doszło do zatrzymania mężczyzny. Zgłoszenie pochodziło od osób postronnych, który zauważyły dziwnie zachowującego się mężczyznę na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Mężczyzna oświadczył przybyłym na miejsce policjantom, że zamordował kobietę. Następnie w mieszkaniu na osiedlu Podzamcze ujawniono zwłoki 94-letniej kobiety – mówi dla NysaHot Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zatrzymany mężczyzna Mariusz D. najpierw ogłuszył kobietę, uderzając ją w głowę butelką, a następnie udusił. Mężczyzna będzie przesłuchiwany w nyskiej komendzie. Nie zostały mu jeszcze przedstawione zarzuty. Mężczyzna prawdopodobnie leczył się psychiatrycznie. Policja wielokrotnie interweniowała w związku z zachowaniem mężczyzny.

Sprawą zajmuje się nyska prokuratura. Najbliżsi sąsiedzi są wstrząśnięci sytuacją. Ofiara mieszkała na Podzamczu kilkadziesiąt lat.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź