Start Inwestycje Budowa nowego osiedla zgodnie z planem

Budowa nowego osiedla zgodnie z planem

przez Nysa Hot

Pandemia koronawirusa spowodowała zastój wielu branż. W budowlance na szczęście nie ma jednak dużych przestojów. Planowo idzie m.in. budowa nowego osiedla w Nysie.

U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej powstają trzy 4-piętrowe bloki z windą. 104 mieszkania będę mieć powierzchnię od 45 m2 do 70 m2. 

[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy”]Na dzisiaj nie ma żadnych opóźnień, a nawet lekko wyprzedzamy harmonogram. Wykonawca miał drobne problemy, ale wszystko wróciło do normy i szybko nadrobiono stracony czas. Możliwe, że przed kolejnymi wakacjami będziemy mieć te budynki już do dyspozycji.[/quote]

Przy osiedlu staną place zabaw dla dzieci. Będą też dużo zieleni, miejsca parkingowe i rekreacyjne. Miesięczny czynsz za wynajem ma wynieść około 10 złotych za metr kwadratowy. W przypadku części mieszkań kryteria przyznawania lokalu będą podobne, jak przy wynajmie mieszkań komunalnych. – Będą tam też wydzielone mieszkania pod umowę o pracę, czyli dla tych osób, które chciałyby osiąść w Nysie, podjąć tu pracę i zamieszkać. Kryteria przyznawania lokali będą jeszcze doprecyzowywane – mówi Bogdan Wyczałkowski.

Koszt inwestycji to ponad 28,5 miliona złotych. Blisko 10 milionów to wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź