Start Aktualności Budowa nowego żłobka na ukończeniu

Budowa nowego żłobka na ukończeniu

przez Nysa Hot

Na szczęście koronawirus nie wpływa znacząco na najważniejsze inwestycje w naszym regionie. Powoli dobiega końca budowa nowego żłobka w Otmuchowie. W nowej placówce przy ul. Łokietka miejsce znajdzie 35 maluchów.

-Łączna powierzchnia obiektu będzie wynosiła 235,29 m2 . W znacznej mierze zaspokoi to potrzeby rodziców, którzy są czynni zawodowo i potrzebują pomocy w opiece nad dziećmi do 3 lat. – informuje Miasto i Gmina Otmuchów. –  Obiekt będzie posiadał 2 sale zabawowo – edukacyjne podzielone na kąciki tematyczne i kąciki do spania. Przy każdej Sali zostaną wykonane sanitariaty. Korytarz główny oprócz funkcji komunikacyjnej będzie pełnił funkcję szatni. Powstanie także wejście główne z wózkarnią i pomieszczeniem gospodarczym.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu Maluch+ 2020. Dodajmy, że Gmina Otmuchów złożyła  również wniosek w ramach programu „Maluch +” 2021 na modernizację obiektu w Grądach. Ma tam powstać żłobek na 40 miejsc.

Foto: Miasto i Gmina Otmuchów/ Facebook  

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź